Wkładki ortopedyczne na płaskostopie FootWave™ PŁASKOSTOPIE

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie FootWave™ PŁASKOSTOPIE

129,00 zł
Brutto
Rozmiar
Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych Ilość
0 recenzje

Najskuteczniejsze wkładki na płaskostopie spośród wkładek ortopedycznych FootWave™

Płaskostopie - przyczyny powstawania

Bezpośrednią przyczyną opadnięcia łuków podeszwowych jest utracenie funkcji biomechanicznych i niewydolnośc rozcięgna podeszwowego, które nie jest w stanie dalej unosić kości śródstopia. Najczęściej dzieje się tak na wskutek ułożenia tyłostopia w nadmiernej pronacji, czyli tzw. koślawość, ale możliwe są inne przyczyny jak uraz rozcięgna, ostroga piętowa (zapalenie rozcięgna podeszwowego), itp.

Płaskostopie powoduje dyskomfort poruszania się, sprawia, że "rozpłaszczona" stopa wydłuża i rozszerza się (odczuwa się efekt za ciasnych butów, choć stopa nie urosła). Występuje nadmierne obciążenie kości śródstopia a to może prowadzić do dalszych dolegliwości (haluksów, metatarsalgii, palców młotkowatych / młoteczkowatych).

Należy pamiętać, że płaskostopie i koślawość (tzw. stopa płasko-koślawa) będzie rzutować na całą postawę ciała. Ocena skutków jest jednoznaczna: kolana będą skręcone do wewnątrz (nogi układają się w "X") i będą przeciążone. Dalej, miednica będzie w przodopochyleniu a kolce biodrowe zrotowane, co finalnie będzie prowadzić do bólu dolnego odcinka kręgosłupa i lordozy. Dodatkowo będzie występowało osłabienie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie równowagi.

Płaskostopiu sprzyja również nadwaga, brak ruchu, dobór nieodpowiednich butów (np. używanie obuwia na wysokim obcasie), niestosowanie profilatycznych wkładek ortopedycznych.

Płaskostopie fizjologiczne i funkcjonalne

Ocena, czy borykamy się z płaskostopiem fizjologicznym czy funkcjonalnym (utrwalonym) nie jest zazwyczaj trudna. W wieku dziedzięcym, w okresie rozwoju, występuje tzw. uogólniona wiotkośc tkanek miękkich, co pozwala na prawidłowe kształtowanie się struktur więzadłowo-mięśniowych w trakcie wzrostu. Luźne więzadła nie są w stanie utrzymać prawidłowo całego ciężaru ciała i występuje wtedy płaskostopie fizjologiczne - jest ono naturalne i poza profilaktyką (np. profilaktyczne wkładki ortopedyczne) nie wymaga leczenia. Powinno zaniknąć ok. 4-6 roku życia u chłopców, nieco później u dziewczynek. Zdarza się, że kobiety są "wiotkie więzadłowo" przez całe życie, co powoduje szybkie utrwalenie się wady.

Więcej o płaskostopiu (poprzecznym i podłużnym) oraz koślawości fizjologicznej u dzieci oraz o doborze wkładek ortopedycznych dla dzieci przeczytasz w naszych materiałach:

Płaskostopie podłużne i poprzeczne

Potocznie mówi się, że płaskostopie to opadnięcie łuków podeszwowych: łuku podłużnego i poprzecznego. Rozróżnienie na te dwa typy powstało ze względu na to, że zdarza się, iż poprzeczne występuje przy relatywnie niezłej kondycji łuku podłużnego. Mówimy wtedy o metatarsalgii. Jednakże należy pamiętać, iż nasze stopy nie mają jasno oddzielonych łuków - stopa od strony podeszwowej wysklepiona jest w kształcie kopuły (czaszy). Tym samym osoby z płaskostopiem podłużnym będą odczuwać również problemy w obszarze poprzecznym i na odwrót - osoby z metatarsalgią mogą spodziewać się opadnięcia łuku podłużnego.

Dobra wiadomość jest taka, że oba rodzaje leczy się w ten sam sposób, czyli poprzez:

  • usunięcie przyczyny dysfunkcji rozcięgna podeszwowego (najcześciej koślawość, nadpronacja)
  • usunięcie skutków opadnięcia łuków poprzez ich uniesienie, tj. użycie wkładki na płaskostopie z anatomicznie wyprofilowanymi łukami i/lub pelotą metatarsalną

Wkładka ortopedyczna zapewniająca skuteczną terapię powinna charakteryzować się:

  • dodatkowym wsparciem łuków podeszwowych (unisienie / pelota metatarsalna)
  • korytko piętowe stabilizujące piętę
  • odciążenie i amortyzacja kości śródstopia

Najlepiej zdać się na specjalistę - jego ocena biomechaniczna może być niezbędna przy prawidłowym doborze wkładek ortopedycznych!

Metatarsalgia, czyli płaskostopie tylko poprzeczne?

Tym terminem często określane jest opadnięcie łuków poprzecznych, choć nie zawsze jest to prawidłowe. Te dolegliwości są ze sobą ściśle powiązane, jednak metatarsalgii dodatkowo towarzyszy bolesność kości śródstopia (pieczenie, kłucie, mrowienie). Wynika to z przeciążenia tzw. trzeszczek (są małymi amortyzatorami w stawach w stopie). Dodatkowo mogą pojawić się modzele i odciski, niekiedy bardzo bolesne. Ocena rodzaju deligliwości, jaka dotyka nasze stopy należy do specjalisty - zachęcamy, aby doborze odpowiedniej wkładki ortopedycznej towarzyszył specjalista, który wykona komputerowe badanie stóp i zaleci dodatkowe ćwiczenia i zaopatrzenie.

Dolegliwości bólowe związane z płaskostopiem utrudniają codzienne funkcjonowanie i znacząco wpływają na jakość życia. Wkładki ortopedyczne FootWave™ PŁASKOSTOPIE zostały zaprojektowane przez podiatrów (lekarzy specjalistów od stóp) w celu skorygowania nadmiernej pronacji, koślawości stóp i przede wszystkim opadających łuków podeszwowych. Pomagają zmniejszyć dyskomfort nadwyrężonych stóp oraz poprawiają ogólna postawę ciała. Zapewniają idealne biomechaniczne wsparcie podczas codziennych aktywności, w pracy, w szkole.

Poprzez przywrócenie naturalnego wzorca chodu wkładki ortopedyczne FootWave™ łagodzą wiele powszechnych dolegliwości bólowych, takich jak ból pleców i kolan. Dzięki tym wkładkom uzyskasz komfort chodzenia, a Twoje stopy będą mniej zmęczone. Dynamiczne wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE stabilizują stopę, zwiększają komfort poruszania oraz redukują przeciążenia. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi stopa jest dobrze podparta, a pogłębione korytko zapewnia dodatkowe ustabilizowanie tylnej części stopy. Wkładki ortopedyczne FootWave™ mogą być stosowane zarówno w przypadku schorzeń, jak i w ramach profilaktyki występowania wady budowy stóp i postawy.

Zaopatrując się we wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE:

  • POCZUJESZ ULGĘ W BÓLU PRZEDNIEJ CZĘŚCI STOPY Dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi stopa jest dobrze podparta i ból związany z płaskostopiem znika.
  • ZAPEWNISZ WSPARCIE ŁUKÓW PODESZWOWYCH Wkładka posiada podwójny amortyzator kierunkowy tyłostopia, który absorbuje wstrząsy, zmniejszając ból pięty.
  • ZAPEWNISZ WYRÓWNANIE OSI KOŃCZYN DOLNYCH Wkładki FootWave PŁASKOSTOPIE posiadają dodatkową wyniosłość śródstopia (pelotę metatarsalną).
  • ZAPEWNIAJĄ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ Miękki materiał wyściółki zapobiega obtarciom i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Dzięki wsparciu przywrócisz łuki stopy i zmniejszysz dolegliwości bólowe - nawet dolnego odcinka kręgosłupa.
Wkładki ortopedyczne na płaskostopie FootWave™ PŁASKOSTOPIE
10 Przedmioty

Paczkomaty - od 10zl

Kurier inPost - od 12zl

5 innych produktów w tej samej kategorii: