Wkładki ortopedyczne na halluksa Footwave™ Hallux

129,00 zł
Brutto
Rozmiar
Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych Ilość
0 recenzje

Wkładki ortopedyczne - Najskuteczniejsze wkładki na haluksy spośród wkładek ortopedycznych FootWave™

Haluksy, czyli popularne schorzenie stóp (kości śródstopia dużego palca)

Tzw. „haluks” to dolegliwość objawiająca się wykoślawieniem dużego palca oraz bólem w jego obrębie. W trakcie wykonywania ruchu paluch nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla ciała. Ból utrudnia codzienne funkcjonowanie, stopy nie pracują w sposób naturalny. U posiadaczy tej deformacji powoduje problemy w noszeniu i dopasowaniu obuwia.

Hallux, czyli paluch koślawy (lub sztywny/ograniczony) to dolegliwość powstająca na wewnętrznej stronie stopy, której towarzyszy krzywienie dużego palucha, a dokładniej bolesna deformacja przodostopia na poziomie I-szego stawu śródstopno – paliczkowego (MPT I).

Choć istnieje wiele przyczyn powstawania palucha koślawego, to najczęstszą i bezpośrednią przyczyną jest zaburzenie prawidłowej ruchomości stawu skokowego dolnego w jego wszystkich trzech płaszczyznach. W rezultacie prowadzi to do przeciążeń i deformacji powodujących koślawość pierwszego promienia (palucha). Przyczyny pośrednie i sprzyjające powstawaniu haluksów to:

  • stopa płasko-koślawa z utrwaloną, nadmierną pronacją.
  • predyspozycje genetyczne
  • nieodpowiednie obuwie (wysokie obcasy, twarde podeszwy, wąskie czubki)
  • nadwaga
  • urazy i kontuzje
  • wiotkość więzadłowa
  • schorzenia wrodzone (Stopa Mortona)
  • schorzenia towarzyszące (płaskostopie, problemy metatarsalne, koślawość)

Na haluksy - wkładki FootWave™

Często błędnie uważa się, że na haluksy nie ma skutecznego rozwiązania poza zabiegiem operacyjnym. Pamiętajmy jednak, że zabieg jest inwazyjny i takie leczenie powinno być podyktowane konkretnymi wskazaniami, jak trudność w poruszaniu się oraz uporczywy ból, który nieustępuje przy próbie leczenia haluksów innymi, nieinwazyjnymi sposobami. Niestety nie pomoże tutaj aparat prostujący (tylko operacyjnie da się "wyprostować" haluksy, lecz jeśli brak wspomnianych powyżej wskazań, to taki zabieg jest tylko operacyją estetyczną) czy peloty metatarsalne, a osłony żelowe czy silikonowe lub kliny separujące dadzą tylko doraźną ulgę w obrębie schorzenia. Wspomniane aparaty mogą natomiast wyrządzić więcej szkody, siłowo ustawiając tylko duży palce, nie usuwając przyczyny i w oderwaniu od ułożenia reszty części stopy.

Najskueczniejsze rozwiązanie nieinwazyjne to takie, które usuwa nie tylko skutki haluksów, ale przyczyny sprzyjające ich powstawaniu i takim są dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave™ HALLUX. To wkładki na haluksy korygujące ustawienie stóp w taki sposób, aby kości śródstopia mogły pracować w pełnym zakresie swojego ruchu, eliminując przeciążenia poprzez amortyzację. Takie leczenie pozwala przywrócić prawidłowy wzorzec chodzenia osób dotkniętych tą dolegliwością.

Haluksy a płaskostopie

Wkładki ortopedyczne FootWave™ HALLUX przeznaczone są równiez dla osób cierpiących na płaskostopie! Opadnięcie łuków podeszwowych spowodowane są tą samą przyczyną, jaką jest koślawe ustawienie pięty (nadmierna pronacja), a w konsekwencji utracenie funkcji biomechanicznych rozcięgna podeszwowego. Płaskostopie jest często schorzeniem poprzedzającym powstawanie haluksów. Opadnięte łuki powodują przeciążenie śródstopia (kości metatarsalne), w tym przede wszystkim dużego palca stopy. Wkładki na haluksy FootWave™ nie tylko odciążają i przywracają ruchomość stawu dużego palca, ale też posiadają anatomiczne wyprofilowanie łuków podeszwowych (w tym tzw. uniesienie metatarsalne), co odciąża rozcięgno i przywraca jego funkcję. Ponadto, ten rodzaj wkładek (korytkowe) kontroluje ułożenie tyłostopia, co również nie pozwala, aby płaskostopie rozwijało się u osób dotkniętych obiema dolegliwościami (halluksy i płaskostopie).

Czy wkładki na haluksy są odpowiednie dla osób, które mają zdrowe stopy?

Jak najbardziej! Takie wkładki ortopedyczneto idealna profilaktyka, która chroni nas tak, aby nie powstały ani haluksy, ani płaskostopie. Są zdecydowanie skuteczniejsze niż produkty na siłe prostujące paluch czy nakładki silikonowe. Sprawdzą się również lepiej niż wkładki żelowe, które nie zapewniają kontroli tyłostopia i wsparcia łuków podeszwowych. Zastąpią kompleksowo kliny czy peloty metatarsalne, dając pełną ochronę przed haluksami.

Wsparcie w leczeniu - ćwiczenia, zabiegi i inne wyroby na halluksy

W jaki sposób można wesprzeć proces "walki" z haluksami? Co oprócz wkładek? Wkładki ortopedyczne są jednym z najskutecnzieszych sposobów, ale nie jedynym. Pamiętajmy - wkładka to tylko element całego procesu leczenia stopy, która ma haluksy. Warto do terapii włączyć ćwiczenia mobilizujące stopy, rozciągające i poprawiające postawę ciała.

10 Przedmioty